Poznaj zalety salonu w ogrodzie zimowym. To może być Twoja najlepsza decyzja w tej dekadzie

Poznaj zalety salonu w ogrodzie zimowym. To może być Twoja najlepsza decyzja w tej dekadzie

Kiedy postawisz ogród zimowy, zapewne pojawi się tutaj klimatyczny salon. Wówczas szczególnie ważne funkcje pełnią eleganckie i funkcjonalne meble, wśród których nie obejdziemy się bez sof, foteli i stolików. Gdy planujesz, by wewnątrz pojawiły się iście południowe klimaty, powinieneś założyć całoroczne ogrzewanie. Dookoła tropikalne krzewy i kwiaty, a ty poczujesz się komfortowo w czasie pluchy czy śnieżycy. Relaks przy herbacie pod krzewem papai sprawdza się naprawdę wyjątkowo. Urządzając ogród zimowy w takim stylu, trzeba dołączyć klimatyczny zbiór przedmiotów charakterystyczny dla kultury Wschodu, np. ceramiczne naczynia czy wazy z charakterystycznymi motywami zdobniczymi. Nietrudno tutaj stworzyć urokliwy klimat z ceramicznymi faramuszkami, trociczkami i świeczkami. Do tego będą pasować miękkie ozdoby – jaśki, pledy i narzuty pozostawione jakby od niechcenia. Nastrój powinien tu zapraszać do relaksującego wypoczynku.

Aranżacja zielonego salonu – jakie meble wybrać

Zgodne z naturą źródło rattanu sprawia, że ten materiał znakomicie sprawdzi się jako wyposażenie miejsca. Ale nieźle imituje go technorattan, często stosowany przez stylistów i producentów akcesoriów do ogrodu. To tworzywo niewrażliwe na działanie warunków atmosferycznych. Na skutek działania słońca i wilgoci nie traci kształtu ani barwy, co sprawia, że jest jedną z ciekawszych propozycji do oranżerii. Przykładem oryginalnej aranżacji będą sprzęty z palet. Odpowiednio wykonane stoliki, siedziska, półki, a nawet sofy dobrze prezentują się wśród zieleni. Tu też można dodać donice, powstałe z palet. Śmiało można porozstawiać w kilku punktach drewniane skrzynki, które posłużą za miejsce na książki, gazety czy inne drobiazgi. Uważaj, by twoje meble nie okazały się zbyt ciężkie.

Czy warto zbudować ogród zimowy na tarasie?

W przypadku gdy nie uznajesz półśrodków, postaw ogród zimowy na tarasie. Nie musisz mieć wiele miejsca, żeby zyskać kawał pomieszczenia z zielenią w środku własnego domu. Ściany i dach przeważnie są na bazie szkła czy przezroczystego tworzywa. Przede wszystkim należy zadbać, by ich styki ze ścianami były dopasowane i zespolone. Wykreowanie domowego nastroju to bardzo ważna sprawa. W zacisznym miejscu ozdobionym z każdej strony zielenią spędzisz miło czas na przebywaniu z najbliższymi i z przyjaciółmi. Poranna kawa i książka czy krzyżówka w dłoni w takiej scenerii to wyjątkowo miłe momenty.