Postaw na odpowiednie przygotowanie do opalania

Postaw na odpowiednie przygotowanie do opalania

Wkrótce rozpoczniemy czas urlopowy. Atrakcyjnym aspektem sezonu letniego pozostaje zażywanie gorącego słoneczka. Aczkolwiek wypada się do wizyty na słońcu odpowiednio przygotować, by skóra nie uległa uszkodzeniu.

Przed kąpielą słoneczną przyda się zastosowanie peelingu

Wrażliwa skóra musi zostać dobrze wyposażona na opalanie – w tym celu możemy przejść przez szczególnie skuteczne, a niezbyt częste domowe działania. Pierwszym z nich będzie zrobienie obowiązkowego oczyszczenia skóry dzień przed zaplanowanym wyjściem nad jezioro. Robimy to po to, by mocno usunąć zewnętrzną powłokę z ciała. Sprawi to, że nowo opalenizna okaże się jednolita. Z tym że jeśli mamy wrażliwszą skórę, należy znaleźć nieco łagodniejszy kosmetyk, by nie spowodować podrażnień. Gdy zbyt bardzo naruszymy skórę, kąpiel słoneczna może tylko pogorszyć sprawę.

Wybieramy skuteczny kosmetyk przeciwsłoneczny

Wśród najważniejszych zasad dotyczących kąpieli słonecznych pamiętamy przede wszystkim aplikacja kremów z zabezpieczeniem przeciw nadmiarowi UV. Nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, by jednolicie rozprowadzić krem na powierzchni całego ciała. Co trzeba osłaniać najbardziej? Skoncentruj się na buzi. Nie wolno doprowadzić do poparzenia naskórka. Jest to bardzo niebezpieczne, gdyż nadmiar promieniowania ultrafioletowego prowadzi nawet do złożonych schorzeń naskórka. Gdy masz na ciele pieprzyki lub znamiona, zdecydowanie trzeba je chronić. Innym skutkiem zbyt intensywnego działąnia słońca może być wysuszenie skóry i rozwój zmarszczek. Najlepiej jest używać kremów z jak największym filtrem, szczególnie jeśli chodzi o policzki, nos i czoło. Na koniec należy pamiętać , by chronić przed nadmiernym słońcem najmłodszych członków rodziny, których powierzchnia ciała jest samą delikatnością, nieodporna na właściwości promieniowania UV.

Dla kogo dodatkowo przyda się ręcznik plażowy

Ciężko pomyśleć sobie, by ktoś poszedł na plażę i nie zaopatrzył się w ręcznik plażowy. To bardzo praktyczne, uniwersalne wyposażenie. Po pierwsze przyda się wtedy, gdy będziemy chcieli położyć się na nim na plaży, by zażyć odrobinę promieni słońca. Do czego jeszcze przyda się ręcznik plażowy? Wysuszysz się nim tuż po opuszczeniu morza lub jeziora. Kiedy słońce okaże się za silne, możesz za pomocą ręcznika przysłonić swoje ciało, aby nie narazić się na dotkliwe poparzenia słoneczne. Zatem warto zaopatrzyć się w duże ręczniki, które pozwolą porzadnie osłonić całość skóry.