5 oznak zdrowego związku, które musisz znać

5 oznak zdrowego związku, które musisz znać

Utrzymanie dobrych i szczęśliwych relacji z partnerem przez długi czas jest wyzwaniem dla wielu osób. W rzeczywistości wiele związków trwa przez ograniczony czas, a para zrywa, a czasami kończy się wrogiem. Ale jeśli zastanawiasz się, czy twój związek prowadzi cię do czegoś obiecującego, takiego jak małżeństwo, są oznaki, na które musisz zwrócić uwagę.

Pomagają ci one określić, czy twój partner jest gotowy. I jest gotów oddać się tobie na zawsze lub tylko igra z twoimi uczuciami. Oto 6 oznak zdrowego związku, o których musisz wiedzieć.

Wspólnie podejmujesz decyzje

W zdrowym związku oboje podejmujecie decyzje razem i musicie się upewnić, że nie wpłyną one na drugiego.

Nie musisz dyktować ani zmuszać partnera do robienia czegokolwiek, czego nie chce. Ale musisz usiąść i podjąć wspólną decyzję.

W procesie podejmowania decyzji musicie szanować nawzajem pragnienia i obawy. Na przykład możesz uzgodnić liczbę dzieci, które chcesz mieć w swoim małżeństwie.

Jesteś szczęśliwy

Zdrowy związek jest pełen zabawy i śmiechu. Nie zawsze musisz traktować wszystko poważnie. Poświęć jednak trochę czasu na wspólne żartowanie, które przyniesie radość w związku. Nie musi się to zdarzać za każdym razem, ale przynajmniej raz na jakiś czas. Jak podczas wysyłania SMS-ów po pracy, podczas kolacji we dwoje. Oznacza to, że odnajdujecie szczęście w swoim towarzystwie. Dobra wiadomość jest taka, że ​​najlepsze doradztwo w zakresie relacji pokazuje, jak uszczęśliwić partnera w związku.

Jesteście dla siebie mili

Traktowanie partnera z troską , uznaniem, empatią i rozwagą to silny znak, że jesteś w zdrowym związku. W rzeczywistości musisz traktować swojego partnera tak, jakby był dla ciebie wszystkim. Kiedy on lub ona nie jest w porządku, czujesz się również niespokojny i starasz się zrobić wszystko, co możliwe, aby twój partner poczuł się lepiej. Jeśli więc bardziej zależy ci na innych ludziach niż na swoim partnerze, musisz spojrzeć wstecz i sprawdzić swoje priorytety.

Macie do siebie zaufanie

Zdrowy związek opiera się na wzajemnym zaufaniu. Zobowiązujesz się, że nie będziesz mieć żadnych tajemnic ani zastrzeżeń w swoim związku i musisz być dla siebie otwarty. Pamiętaj, że możesz mieszkać ze swoim partnerem w różnych miejscach, ale musisz być w stanie mu zaufać. I nie zakładaj, że on lub ona cię zdradza.

Szybko wybaczasz i odpuszczasz

Możesz denerwować się nawzajem w swoim związku, mówić sobie rzeczy, których nie masz na myśli i zachowywać się nierozważnie. Ale musicie być w stanie wybaczyć sobie nawzajem i puścić. Nie rób z tego wielkiej sprawy, że za każdym razem musisz przypominać swojemu partnerowi o jego błędzie. W zdrowym związku musicie sobie wybaczyć i odpuścić sobie błąd.

Utrzymuj związek na dłużej

Nie musisz po prostu opuszczać swojego partnera z powodu małego błędu. Musisz być wobec niego tolerancyjny. A dzięki najlepszemu doradztwu w zakresie relacji możesz utrzymać zdrowy związek przez długi czas. To wystawia cię na wspaniałe porady dotyczące relacji od doświadczonych doradców.

Jakie są Twoje myśli? Czy polegasz na jakichś szczególnych oznakach zdrowego związku?