Bezpieczne i skuteczne osuszanie włosów

Bezpieczne i skuteczne osuszanie włosów

Masz za sekundę być w jakimś punkcie, a dopiero co umyłaś włosy? W takim przypadku przyda się znajomość odpowiednich patentów na błyskawiczne osuszenie włosów. Ważne, żeby nie opierały się one o największą moc urządzeń, dlatego że znajdziemy tu idealny kierunek, ale do gorszego celu, którym jest poważne osłabienie odporności włosów. Co można wymyślić, by głowa szybko się wysuszyła, a włosy pozostały zdrowe? Zaopatrz się w średnie ręczniki 50×90 i zaczynamy.

Sprytne metody na mokre włosy – jak podejść do tematu?

Jeżeli umyte włosy suszą się najczęściej nadzwyczaj długo lub zwyczajnie nie lubisz mieć mokrej głowy, koniecznie dostosuj się do tych porad. Sprytne metody skracają czas na suszenie o 10 min. Bez względu na wszystko, warto wybierać te sposoby, które nie wywierają fatalnego wpływu na stan włosów, ponieważ ich błyskawiczne osuszenie w agresywnych okolicznościach nie jest idealnym pomysłem. Istnieje wiele skutecznych sposobów na suche włosy w krótkim czasie:

Suszarka

Wydawałoby się, że znaleźliśmy metodę najbardziej oczywistą, lecz sporo osób nie korzysta z ciepła, które może wywrzeć negatywny wpływ na jakość włosów. Gdy ci spieszno, skup się na suszeniu środka głowy ciepłym, ale delikatnym nawiewem na leniwych obrotach – końcówki suszą się jeszcze szybciej i poziom schnięcia szybko osiągnie ten sam stan. Można także przemusnąć głowę chłodnym nawiewem – przy zastosowaniu urzadzenia z jonizacją, jest to wyjątkowo skuteczna metoda. Nie posiadając większego innej opcji, możesz raz na jakiś czas wysuszyć głowę bez żadnych zabezpieczeń, nie zapominając o pryskaniu włosów preparatem termoochronnym i skończeniu suszenia nieogrzanym powietrzem, które zamknie gorące łuski włosów oraz nabłyszczy fryzurę.

Odsączanie włosów z wody

Suszenie klasyczne, a więc przez pocieranie ręcznikiem, również pogarsza ich kondycję. Powinnaś zastosować nadzwyczaj absorbujące wilgoć ręczniki 50×90 z mikrofibry. Najpierw włosy najlepiej z wyczuciem wykręcać nad wanną lub umywalką, potem dopiero wycisnąć je w wymienione wyżej materiały. Warto powtórzyć tę czynność z paroma powtórkami, by odcisnęło się niemal całą wodę. Niektórzy stosują ręczniki frotte, jednak po ich użyciu tworzy się obfite nastroszenie.

Turban – klasyczne odciskanie wody

Właśnie teraz najlepiej dokładnie zawiąząć włosy w turban z bawełny. Powinien on zostać owinięty ciasno głowy, by jeszcze bardziej odsączył włosy.

Ogrzany ręcznik

Ręcznik ocieplony na grzejniku skuteczniej odciągnie wodę oraz pomoże włosom jeszcze skuteczniej się wysuszyć. Powinno się tylko pamiętać o tym, aby nie był za bardzo ogrzany.