Ile snu potrzebujemy? Nowe wytyczne naukowców

Teraz już wiem, dlaczego jako nastolatka potrafiłam spać do jedenastej;) Oto ile snu – według najnowszych wytycznych naukowców – potrzebujemy do codziennej regeneracji w poszczególnych grupach wiekowych:

ile snu potrzebuje człowiek w danym wieku

Źródło infografiki: sleepfoundation.org
Znalezione na focus.pl

 

 

 • http://www.zaparzeciherbate.pl Kinga Bartkowiak

  Dla mnie nie tyle ważne jest, ile śpię, ale o której się budzę. Mogę położyć się równie dobrze o 22, jak i po 2, ale muszę wstać pomiędzy 6 a 7 rano. Dzięki temu czuję się wypoczęta i też to wpływa na mój komfort psychiczny. Mam cały dzień do zagospodarowania i to mnie bardzo cieszy :). Natomiast nigdy nie przemawiały do nie doniesienia o 8 godzinach snu jako czegoś uniwersalnego.

  • http://healthandthecity.pl/ ika (Health and the City)

   Jasne, tego typu zalecenia nigdy nie będą uniwersalne dla wszystkich, chociaż myślę, że w naszym zagonionym świecie łatwiej jest przegiąć z za małą ilością snu niż w drugą stronę;) Ja z kolei zauważyłam u siebie, że najlepiej zregenerowana jestem, kiedy kładę się spać wcześnie, najlepiej przed 22. Rzadko się to udaje, ale staram się czasem taki luksus sobie fundować:)

 • http://swieczek.wordpress.com/ Świeczek

  Coś w tym jest, mimo bycia strasznym śpiochem udaje mi się spać coraz mniej, jakoś tak po 25 r.ż. zaczęło spadać. I dobrze, więcej czasu!