Pomysł na wyjątkowy prezent DIY: motywacyjny plakat

Pomysł na wyjątkowy prezent DIY: motywacyjny plakat

Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam snuć plany, robić rozpiski, organizować się i krok po kroku realizować założone cele. Ale… No właśnie – nawet jeśli czegoś bardzo chcę - czasem brakuje mi motywacji i pozytywnego „kopa”, aby zacząć działać teraz, dziś, a nie „kiedyś”. Znalazłam jednak banalny, ale skuteczny sposób na zmotywowanie samej siebie: własnoręczne przygotowywanie plakatów z hasłami albo obrazami, które przemawiają do mnie na danym etapie.

Słowa zawsze miały dla mnie duże znaczenie. Wiele lat temu miałam fajny zwyczaj „wypisywania się” na kartce papieru z różnych, małych i dużych problemów – to naprawdę pomagało uporządkować myśli i spojrzeć na sprawę z dystansem. Do tej pory zdarza mi się notować „analogowo” własne myśli, zapisuję przypadkowe ciągi słów, które coś w danym momencie znaczą lub z czymś mi się kojarzą, często zatrzymuję się na parę chwil na wybranych fragmentach książki.

Plakat motywacyjny i jego moc

plakat motywacyjny today is that thayNiedawno na nowo odkryłam moc słów zapisywanych pięknym fontem (do typografii mam wielką słabość!) w formie plakatów i plakietek motywacyjnych. Umieszczam je w różnych miejscach w domu tak, żeby patrzeć na nie codziennie, jak najczęściej. W kuchni mam tabliczkę „Life is short, eat dessert first”, nad monitorem komputera – plakat „Yesterday you said tomorrow. Today is that day” (to prezent, który podarowałam mojemu mężowi;)) W sypialni koło łóżka i w ulubionym notesie kolejne inspirujące mnie hasła, które zmieniam dosyć często.

Lubię zarówno sam proces tworzenia takiego plakatu, jak i efekt końcowy, którym cieszę się jeszcze długo po wykonaniu. Najlepsze jest to, że nie trzeba do tego żadnego talentu, wystarczy papier i flamaster albo darmowy program graficzny, a można wyczarować oryginalny i osobisty dodatek do wystroju naszego pokoju. Ja w tym widzę jeszcze drugie dno: wierzę, że zwizualizowane w ten sposób słowa pomagają mi osiągnąć to, na czym mi zależy.

Serdecznie zapraszam Was do wypróbowania tej metody na sobie. Myślę, że to też niezły pomysł na świąteczny lub mikołajkowy prezent dla bliskich osób, którym chcielibyście podarować coś wyjątkowego, przygotowanego własnoręcznie. Taki podarunek jest też znacznie bardziej ekologiczny niż kupowane na ostatnią chwilę gadżety świąteczne, szczególnie, gdy do jego przygotowania wykorzystamy resztki kartonu, papieru, zalegające na dnie szafy ramki, etc – u mnie zawsze jest tego sporo.

Plakaty motywacyjne - szczypta inspiracji

Podrzucam Wam kilka moich ulubionych, inspirujących zdań na plakaty motywacyjne (zdjęcia w tle są w większości autorstwa mojej siostry, której niniejszym dziękuję za ich udostępnienie:)) Po więcej plakatowych inspiracji zapraszam na mój profil na Pinterest. Chociaż jestem w zasadzie pewna, że i bez tego znajdziecie w sieci, a przede wszystkim we własnej głowie słowa, które będą inspirujące, znaczące dla Was i Waszych bliskich.

plakat motywacyjny zmiana      plakat motywacyjny moment

o zmianie      plakat cienie

plakat droga      przyszłość zaczyna się dzisiaj

 

 

 • http://zdrowa-kuchnia-sowy.blogspot.com/ kuchniasowy .

  Bardzo mi się ten pomysł na prezent podoba, tym bardziej, że uwielbiam cytaty. Nie wiem tylko czy spodoba mi sam proces tworzenia takiego prezentu. Zobaczę:)

  • Ika

   Mnie samo przygotowywanie plakatów bardzo relaksuje. A do Ciebie faktycznie cytaty pasują jak znalazł:) Powodzenia, daj znać, jak Ci pójdzie!

 • http://polowanie-na-zdrowie.blogspot.com/ Polowanie na Zdrowie

  Fajne są prezenty własnej roboty. Ja zamierzam zrobić syropy nagietkowo imbirowe :).

  • Ika

   Super pomysł! – a podrzucisz przepis, bo chętnie też bym spróbowała?