Miasto 2077 – inspirujący portal o życiu w mieście

Kiedy rozmawiam z moimi znajomymi z Wrocławia, Krakowa, Poznania czy Warszawy, coraz wyraźniejszy wydaje mi się pewien trend: czujemy potrzebę zmian w naszym otoczeniu, jakiejś nowej jakości życia w mieście. Co ciekawe, ten trend jest wspólny dla wszystkich, zarówno typowych mieszczuchów kochających uroki miasta, jak i tych będących tu z konieczności, na chwilę, marzących o przeprowadzce na wieś.

Zanieczyszczenie powietrza, hałas, codzienny pośpiech i poczucie bycia anonimowym, których doświadczamy mieszkając w dużych miastach sprawiają, że tęsknimy za czymś przeciwnym: zielenią, kontaktem z przyrodą, naturalnym jedzeniem, życiem w nurcie slow, tworzeniem społeczności.

Na szczęście wiele inicjatyw dowodzi, że w miejskich realiach jest to możliwe i coraz popularniejsze. Świadczą o tym chociażby takie trendy jak miejskie ogrodnictwo, ciekawe rozwiązania recyklingowe, istnienie lokalnych kooperatyw czy wiele innych świetnych projektów. Mam wrażenie, że aktywiści i idealiści zaangażowani w ważne społeczne tematy w końcu powoli dochodzą do głosu i mogą mieć realny wpływ na to, w jakim świecie żyjemy. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że te inicjatywy będą coraz bardziej skuteczne i że politycy w końcu (!) zaczną te społeczne potrzeby rozumieć i wspierać.

Dzisiaj chcę polecić Wam inspirujące, pozytywne miejsce w sieci, w którym możecie poczytać o różnych inicjatywach z Polski i ze świata, mających na celu poprawę jakości życia w mieście.

Miasto 2077 - bo o tym portalu mowa – promuje ideę nowoczesnego, świadomego stylu życia z poszanowaniem środowiska oraz w trosce o zdrowie nasze i przyszłych pokoleń. Autorzy opisują trendy, które zmieniają miasta i sposób życia ich mieszkańców oraz innowacyjne, czasem wręcz futurystyczne projekty ulepszające i uzdrawiające miejską przestrzeń. Dużo inspiracji i pozytywnej energii!

 

 

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

    Świetna idea! Na pewno zajrzę! ;*