Posty z kategorii: Lifestyle

Na jesień i zimę – joga

Regularne ćwiczenie jogi to jedna z lepszych rzeczy, które możemy dla siebie zrobić z korzyścią dla ciała i – w wersji dla wtajemniczonych – dla ducha. Tym bardziej jesienią i zimą, kiedy aura nie zachęca do sportów na świeżym powietrzu, a nasz organizm poszukuje wyciszenia i relaksu.
_______________________________

Świat zdrowej żywności a marketing – 9 przykładów pułapek informacyjnych

Jestem pewna, że interesując się zdrową żywnością przynajmniej raz „nacięliście się” na produkt, który okazał się nie tak zdrowy jak zachwalała reklama albo mieliście trudności z samodzielną oceną, czy warto wydać na niego pieniądze. Dziś kilka przykładowych pułapek, które zastawiają na nas producenci, sprzedawcy i marketingowcy.
_______________________________

Pomysł na aktywny weekend: Dolina Baryczy

Macie takie miejsca, które w jakiś tajemniczy sposób Was przyciągają, niezależnie od pory roku czy pogody? Gdzie odpoczywacie w 100%, w kontakcie z przyrodą i rytmie slow? Jeżeli lubicie ten sposób relaksu, wybierzcie się w Dolinę Baryczy.
_______________________________

Zdrowa żywność nie musi być droga (dowód: moja lista zakupów)

Rynek zdrowej żywności w Polsce rośnie bardzo dynamicznie (20-30% rocznie), ale nadal spotykam się z opinią, że zdrowe odżywianie to luksus, na który stać tylko nielicznych. Myślę, że to błędne przekonanie wynika z faktu, że jako zdrowa żywność promowane są przede wszystkim produkty importowane, egzotyczne, a zapominamy o wielkim bogactwie nieprzetworzonej, „zwykłej” żywności.
_______________________________

3 filmy o jedzeniu, które zmienią Twoje podejście do odżywiania (przynajmniej trochę)

Filmów dokumentalnych o zdrowej diecie powstało już sporo. Na dobry początek wybrałam dla Was 3 dokumenty, które – chociaż na pewno nie udzielą Wam jednoznacznych odpowiedzi, jak jeść – to jednak z pewnością rzucą nowe światło na zagadnienia związane ze zdrowym odżywianiem.
_______________________________

Zdrowa dieta, czyli…? O moich poszukiwaniach

Słowo „dieta” kojarzyło mi się zawsze z szeregiem wyrzeczeń, restrykcyjnymi zasadami i mało racjonalnym podejściem do żywienia na zasadzie „wszystko albo nic”. Jeszcze kilka lat temu wszelkie nowinki dietetyczne były zupełnie poza obszarem moich zainteresowań.
_______________________________

Mój zdrowy styl życia #1: 7 kroków, od których zaczęłam

Jeszcze kilka-kilkanaście lat temu mój obraz tego, jak powinien wyglądać zdrowy styl życia wyglądał prawie jak w reklamie. „Zdrowe” jedzenie, czyli dużo pełnoziarnistych produktów (to nic, że batonik, ważne, że z pełnego ziarna), produkty light (bo tłuszcz to, wiadomo, samo zło), mięso i ryby sporadycznie (tłuste, fuj!), warzywa i owoce, owszem, ale raczej jako symboliczny dodatek, trochę słodkości (bo przecież bez przesady, trzeba mieć coś z życia). Raz na jakiś czas zrywy w postaci intensywnego wysiłku fizycznego: bieganie, fitness typu fat burn (cel: spalić kalorie). Dopiero stosunkowo niedawno zaczęłam podchodzić do tematu bardziej świadomie i uczyć się, jak naprawdę troszczyć się o swój organizm.
_______________________________