Blogi i artykuły dla karmiących mam

W internecie, nawet na popularnych portalach poświęconych zdrowiu, znajdziemy niestety mnóstwo nierzetelnych treści na temat karmienia piersią, powielających szkodliwe mity i porady niezgodne z dzisiejszym stanem wiedzy naukowej.

Dlatego – jako uzupełnienie mojego tekstu o karmieniu piersią – chciałam polecić Wam kilka wartościowych miejsc w sieci, do których warto zajrzeć, jeśli planujecie karmić naturalnie lub borykacie się z problemami w tym zakresie. Treści te bazują na aktualnej wiedzy o laktacji, a ich autorki robią kawał dobrej roboty, promując naturalne karmienie, edukując kobiety i rozprawiając się z wieloma szkodliwymi mitami, które funkcjonują w naszym społeczeństwie. Zapraszam do lektury!

Hafija.pl

Blog dla karmiących mam prowadzony przez znaną już w wielu kręgach Agatę Aleksandrowicz. Kopalnia wiedzy na temat laktacji, praktyczne porady jak walczyć z problemami i nieocenione wsparcie na każdym etapie karmienia piersią. Tutaj przydatny spis treści zgromadzonych na blogu.

Mataja.pl

Blog o rodzicielstwie oparty na dowodach naukowych. Mnóstwo ciekawych i rzetelnych artykułów na temat karmienia piersią znajdziecie w tym dziale.

Blog.siostraania.pl

Blog o szerszej tematyce związanej z ciąża i dziećmi, artykuły na temat karmienia piersią znajdziecie natomiast pod tym tagiem. Ja polecam szczególnie tekst Jak sprawdzić czy dziecko się najada.

Mlecznewsparcie.pl

Dużo konkretnych i przystępnie opracowanych porad jak radzić sobie z problemami częstymi w okresie karmienia piersia, takich jak nawał mleczny, zatkany kanalik i zapalenie piersi czy wiele innych.

Mlekiemmamy.org

Znajdziecie tu rzetelną wiedzę na temat naturalnego karmienia i wiele krzepiących historii mam, którym udało się karmić mimo różnych problemów. Największy, jaki udało mi się znaleźć w sieci zbiór treści o alternatywnych metodach karmienia i KPI, czyli „karmieniu piersią inaczej”.

Polecam też lekturę kilku tekstów na temat karmienia pierią:

Artykuł świetnie podsumowujący popularne mity związane z karmieniem piersią. 

Piękny tekst o trudach i korzyściach naturalnego karmienia na blogu Agnieszki Maciąg.

Szczery i dający do myślenia tekst o szybkim zakończeniu karmienia piersią na blogu Mamaginekolog. 

 

 

 • http://swieczek.pl/ Świeczek

  A znasz blog Wymagające? :) Też są treści o karmieniu.

  • http://healthandthecity.pl/ ika (Health and the City)

   Nie znałam, dziękuję za polecenie i biorę się za lekturę, bo zapowiada się bardzo dobrze! :)

   • http://swieczek.pl/ Świeczek

    Cieszę się, że mogłam pomóc. U mnie to była podstawowa lektura w połogu :)

 • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

  Jeszcze mnie nie dotyczy ale myślę, że to bardzo przydatny post! :)