Bądź twórcą swojego zdrowia – holistycznie

bądź twórcą swojego zdrowia opinie Niedawno wydana przez wydawnictwo Galaktyka książka Bożeny Żak-Cyran „Bądź twórcą swojego zdrowia” to wartościowa lektura dla osób, które interesują się zdrowiem w ujęciu holistycznym. Autorka jest zwolenniczką koncepcji zaczerpniętych z Dalekiego Wschodu, np. ajurwedy i kuchni pięciu przemian, ale łączy je z innymi strategiami na zdrowie, takimi jak sokoterapia czy budowanie równowagi flory jelitowej. Znajdziemy tu też rozdziały poświęcone odżywianiu w zgodzie z biorytmami, diecie usprawniającej pracę mózgu czy sposobom na długowieczność oraz zestaw przepisów.

Co z mojego punktu widzenia wydaje się w tej książce najcenniejsze, to fakt, że zagadnienia poświęcone diecie i zdrowiu fizycznemu przeplatane są z ciekawymi wątkami dotyczącymi zdrowia psychicznego. Autorka pisze m.in. o współzależnościach między ciałem, umysłem i duchowością, świadomości emocjonalnej i uzdrawianiu emocji. Podaje też kilkanaście konkretnych ćwiczeń medytacyjnych i wizualizacji służących różnym aspektom naszego zdrowia.

Wszystko podane w skondensowanej formie, w krótkich rozdziałach, bez zbędnego lania wody.

Według mnie bardzo wartościowa lektura zarówno dla osób, które „siedzą” już  w temacie zdrowego stylu życia od jakiegoś czasu, jak i tych, które dopiero szukają inspiracji w tym zakresie.

 

 

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

    Ja chyba wciąż za mało wiem, więc chętnie się dowiem :) <3